Posílání SMS zpráv z FAPI

Chcete se svými zákazníky komunikovat v průběhu prodejního procesu také formou SMS zpráv? FAPI vám tuto možnost poskytuje.

SMS zprávy můžete ve FAPI využít ke těmto účelům:

  • pro posílání libovolných informací týkajících se zpracování objednávky
  • pro zasílání upomínek plateb faktur
  • pro zasílání šablon zpráv

Předpokladem pro používání SMS zpráv ve FAPI je aktivace služby pro zasílání SMS. V současnosti FAPI umožňuje propojení s externími službami se srovnatelnými funkcemi. Je pouze na vás, jakou z těchto služeb si vyberete. Více o nastavení služeb:

SMS zprávy pro šablony zpráv

Pod sekcí Prodej - Šablony zpráv můžete nastavit odesílání SMS na tel. číslo klienta. Více naleznete v sekci Šablony zpráv.

SMS zprávy jako akce v prodejním formuláři

Chcete-li svým zákazníkům posílat SMS zprávy při vystavení, zaplacení či stornování objednávky, resp. konkrétního produktu, vytvořte akci typu odeslat SMS klientovi v nastavení prodejního formuláře. Obsah posílané zprávy nadefinujte v přiřazené sadě šablon zpráv (jako šablonu typu Vlastní SMS šablona). Okamžik, kdy se má SMS zpráva poslat, definujte pomocí události (např. při zaplacení objednávky).

SMS zprávy jako upomínky

Další způsob využití SMS zpráv ve FAPI představují upomínky zaplacení vystavených faktur. K tomu je třeba vytvořit v sadě upomínek přiřazené prodejnímu formuláři (u ruční fakturace se používá Výchozí sada upomínek) šablonu upomínky typu SMS. Zpráva na základě této šablony se zákazníkovi pošle v čase definovaném v nastavení upomínky, tj. zadaný počet dní před, resp. po dosažení data splatnosti faktury.

Našli jste odpověď? Děkujeme za zpětnou vazbu. Vaši zpětnou vazbu se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.

Potřebujete pomoc? Kontaktujte nás Kontaktujte nás