Jak prodávat členskou sekci přes FAPI

Vedle ebooku je uzavřená členská sekce na webu další velmi oblíbenou formou info-produktu. Členská sekce vám umožňuje zpřístupnit vybrané stránky, články, komentáře a soubory pouze registrovaným uživatelům. Je proto ideální například pro realizaci on-line vzdělávacích kurzů, nicméně její využití je mnohem širší.

V současné době nejpoužívanější platformou pro vytvoření a správu členských sekcí je redakční systém WordPress a k němu vytvořené pluginy, kterých je několik desítek, nicméně ne všechny jsou stoprocentně spolehlivé.

Jedním z nástrojů, které fungují v prostředí redakčního systému WordPress a které dokáží pracovat s členskými sekcemi, je aplikace pro snadnou tvorbu webových stránek MioWeb. Následující obrázek přihlašovacího formuláře je právě z MioWebu.

Automatické založení uživatele v členské sekci MioWebu

Hlavním přínosem FAPI je obecně automatizace celého prodejního procesu. Při prodeji přístupu do členské sekce se to konkrétně projevuje tak, že po zaplacení faktury se v členské sekci automaticky založí nový uživatel na základě údajů vyplněných v objednávce. Ihned po založení nového uživatele se na zadanou e-mailovou adresu zašlou přístupové údaje do členské sekce. Zákazník tedy získává přístup do členské sekce doslova během několika okamžiků po zaplacení.

Založení nového uživatele v členské sekci se technicky realizuje spuštěním programového skriptu po zaplacení objednávky. Pro automatické založení uživatele v členské sekci je potřeba v prodejním formuláři vytvořit akci, která po zaplacení objednávky spustí programový skript, jímž se uživatel založí. Potřebné nastavení spočívá ve dvou krocích:

  1. získání adresy programového skriptu z MioWebu,
  2. nastavení akce ve FAPI.

Skript pro založení uživatele v členské sekci MioWebu je možné spouštět pouze z účtu FAPI, který je s daným MioWebem propojen. Návod na propojení MioWebu s FAPI najdete v článku nápovědy Propojení s FAPI - nástrojem na online prodej a fakturaci.

1. Získání adresy skriptu z MioWebu

Adresu skriptu pro založení nového uživatele v příslušné členské sekci najdete v administračním rozhraní MioWebu v nabídce Členská sekce - Správa členských sekcí - Notifikace FAPI.

2. Nastavení akce ve FAPI

Akci pro založení uživatele v členské sekci nastavte v prodejním formuláři FAPI na záložce Akce. Adresu skriptu z MioWebu vložte do pole pro URL adresu programového skriptu.

Nepoužíváte MioWeb?

Založení nového uživatele v členské sekci můžete automatizovat i v případě, že nepoužíváte MioWeb. Celý proces probíhá obdobně jako u MioWebu jen s tím rozdílem, že v nastavení akce použijete vlastní programový skript, který vytvoříte na míru svým potřebám a svému technickému řešení.