FAPI Member: Propojení s FAPI

Jak získám API klíč?

Co je to API klíč? API klíč je speciální klíč, který propojuje obecně jednu aplikaci s druhou, aby mezi sebou mohli komunikovat (předávat si data). V našem případě jde o propojení mezi FAPI pluginem a aplikací FAPI.

Díky tomuto propojení navíc nemůže dojít k tomu, že by ve vašem webu vznikl účet, který nevznikl na základě objednávky z vašeho účtu FAPI aplikace. Aby se tak nikdy nestalo, API klíč nikdy nezveřejňujte.

API klíč si lze snadno vygenerovat v aplikaci FAPI. Do aplikace je nutné se přihlásit a následně najet myší na název vašeho účtu. Z otevřené nabídky poté vyberte záložku “Můj účet”. Následně klikněte na “API klíče” v horizontálním podmenu.

Klikněte na tlačítko “Nový API klíč”. Nyní do pole napište název, pro co je API klíč určen. Tento název není nijak závislý na funkčnosti propojení a slouží pro lepší orientaci, pokud byste měli v aplikací více API klíčů. Poté stiskněte tlačítko Uložit.

Následně se vám API klíč vygeneruje a vypíše společně s uživatelským jménem (e-mail). Oba tyto údaje zadejte do FAPI pluginu v záložce “Propojení”. Poté už stačí kliknout jen na modré tlačítko. Zda se vše propojilo správně, můžete zkontrolovat níže u kolonky “Stav propojení”.