FAPI Locker

Jak vyřešit situaci, kdy chcete svým klientům zpřístupnit webovou stránku až po zakoupení obsahu? Jedním z možných řešení je uzavřená členská sekce. Nicméně pokud jde pouze o jednotlivou stránku, nabízí se řešení o něco jednodušší. Je jím plugin redakčního systému WordPress s názvem FAPI Locker.

FAPI Locker umožňuje uzamknout určitý obsah zveřejněný na webu a zpřístupnit jej pouze platícím uživatelům. Uzamknout lze jak stránky, tak články.

Svůj nárok na zobrazení stránky dokládá návštěvník zadáním e-mailové adresy, se kterou přístup ke stránce zakoupil. Pokud uživatel přístup k obsahu nemá, je mu přímo na stránce nabídnuta také možnost jeho zakoupení.

Pro nasazení FAPI Lockeru je třeba provést následující kroky:

  1. instalace FAPI Lockeru do WordPressu
  2. nastavení FAPI Lockeru (propojení s účtem FAPI)
  3. nastavení přístupu ke stránce/článku

Instalace FAPI Lockeru

Aktuální verzi FAPI Lockeru (verze 2.3) si stáhněte zde: locker_2.3_20150929.zip
Instalace FAPI Lockeru probíhá stejně jako instalace libovolného jiného pluginu ve WordPressu. V menu WordPressu vyberte Pluginy - Instalace pluginů. Vedle nadpisu zobrazené stránky stiskněte tlačítko Nahrát plugin.

Vyberte instalační soubor FAPI Lockeru (stažený z odkazu výše) a stiskněte tlačítko Instalovat.
Po instalaci aktivujte FAPI Locker v přehledu pluginů kliknutím na odkaz Aktivovat.

Nastavení FAPI Lockeru

FAPI Locker je po instalaci potřeba jednorázově propojit s FAPI. To provedete zadáním přihlašovacích údajů ke svému účtu FAPI v administračním prostředí WordPressu, konkrétně v nabídce Nastavení - FAPI Locker.

Nastavení přístupu ke stránce/článku

V administraci WordPressu si otevřete stránku (resp. článek), kterou chcete uzamknout. Na konci stránky se zobrazují nastavení týkající se FAPI Lockeru.

Vysvětlení jednotlivých položek nastavení:
  • Stav lockeru (Aktivní/Neaktivní) - určuje, zda se má článek uzamykat, či nikoliv.
  • Text v případě nezakoupení článku - zadaný text se zobrazí na stránce, pokud návštěvník nemá článek zakoupen.
  • Text tlačítka pro zobrazení prodejního formuláře - tento text se zobrazí na tlačítku jako výzva k zakoupení článku.
  • Název položky na faktuře - Plugin hledá název vybrané položky na fakturách pro daného uživatele. Pokud jej nalezne, tak stránku/článek odemkne a zpřístupní. Díky možnosti zadat více prodejních položek můžete přístup ke stránce/článku zprostředkovat přes různé produkty.
  • Zvolte prodejní formulář FAPI - vybraný prodejní formulář FAPI se zobrazí, pokud si návštěvník stránky vybere zakoupení přístupu ke stránce/článku.
  • Povolené e-maily - Pokud chcete někomu obsah zpřístupnit, aniž by za něj musel platit, zadejte jeho e-mailovou adresu do tohoto pole. Bude-li se e-mailová adresa zadaná na stránce pro zpřístupnění obsahu shodovat s adresou v tomto nastavení, stránka/článek se zpřístupní.

Zpřístupnění stránky se ukládá do internetového prohlížeče ve formě cookies. Při opakované návštěvě ze stejného počítače a pomocí stejného prohlížeče proto bude stránka již odemčená. Vymazání cookies z prohlížeče naopak způsobí, že se při další návštěvě zobrazí stránka jako uzamčená.