FAPI Member: Zakládání členství

Jak vygeneruji přístupy?

Hlavní výhodou FAPI pluginu ve spolupráci s FAPI aplikací je možnost vytvářet automaticky přístupy po zaplacení objednávky. Proto aby se tak stalo, je zapotřebí dvou věcí:

  • Propojit FAPI Member s aplikací FAPI
  • Mít vytvořenou alespoň jednu členskou sekci

Propojení FAPI pluginu

v Aplikaci FAPI klikneme na záložku “Nastavení” a následně v podmenu vybereme “Propojení aplikací”. Najdeme si kolonku FAPI Member a klikneme na tlačítko “Připojit” v kolonce. Nyní zadáme přesnou adresu našeho webu, kde máme nainstalovaný plugin FAPI Member (příklad: https://fapi.cz) a klikneme na tlačítko pro uložení.

Nyní pokud splňujeme i druhý bod viz. výše, přejdeme do záložky “Prodej” a následně editujeme nebo vytvoříme prodejní FAPI formulář. 

jestliže prodejní formulář tvoříte poprvé, doporučujeme tuto nápovědu >>>

V editaci formuláře přejdeme do kroku č.4 “Akce”. V dolní tabulce navolíme událost “zaplacení objednávky”. V druhém sloupci navolíme “přidat do členské sekce FAPI Member”. Nyní se nám objeví další roletka, kde vybereme požadovanou sekci/úroveň, kam chceme uživatele přidávat. V poli níže můžeme zvolit zda má být přístup časově omezen. Jestli pole necháme prázdné bude členství časově neomezené. 

V tomto případě jsme tedy nastavili toto “Jestliže někdo uskuteční objednávku přes tento formulář, tak na základě události zaplacení objednávky, se provede akce vytvoření přístupů uživateli na zadanou e-mailovou adresu”. Jestliže máte ve FAPI pluginu nastavené e-maily, tak po této akci dojde k odeslání e-mailů do schránky klienta například s přístupovými údaji.