Vložení prodejního formuláře na web

Jak vložit prodejní do webu

Pro to, abyste mohli přijímat objednávky on-line, je třeba vytvořený prodejní formulář umístit na vaši prodejní webovou stránku. Jak vložit prodejní formulář do stránek pro různé editory se můžete dozvědět v následujícich nápovědách:

  • prostřednictvím aplikace Mioweb
  • vložením kódu prodejního formuláře do zdrojového kódu webové stránky

Vložení prodejního formuláře do stránky v Miowebu

První, jednodušší a komfortnější způsob využijete tehdy, vlastníte-li aplikaci MioWeb, nástroj pro snadnou tvorbu webových stránek.

Následující kroky předpokládají, že máte Mioweb propojen s FAPI. V opačném případě se žádné prodejní formuláře pro vložení na stránku v Miowebu nabízet nebudou.

  1. V prostředí Miowebu přidejte do webové stránky na místo, kam chcete prodejní formulář FAPI umístit, element typu Prodejní FAPI formulář.
  2. V následujícím dialogovém okně se zobrazí výběrové pole se všemi prodejními formuláři, které máte ve svém účtu FAPI vytvořené. V něm vyberte prodejní formulář, který si přejete na stránku vložit.
  3. Vzhled prodejního formuláře na stránce můžete popř. upravit na záložce Vzhled formuláře.
  4. Vložení elementu na stránku dokončíte stiskem tlačítka Uložit.

Vložení prodejního formuláře do zdrojového kódu webové stránky

Druhým způsobem jak umístit prodejní formulář FAPI na webovou stránku je vložit kód reprezentující prodejní formulář do zdrojového kódu webové stránky. Takto je možné prodejní formulář vložit do jakékoli webové stránky, u které máte možnost upravovat její zdrojový kód. Nejste tedy nijak limitováni konkrétním technickým řešením, na němž je váš web postaven.

  1. Ve FAPI v seznamu prodejních formulářů klikněte na tlačítko Náhled u formuláře, který chcete umístit na web. (Stejná náhledová stránka se vám zobrazí také bezprostředně po uložení prodejního formuláře.)
  2. Na náhledové stránce zkopírujte kód prodejního formuláře z pole Kód HTML pro vložení formuláře na web a vložte jej do zdrojového kódu webové stránky na místo, kde se má prodejní formulář zobrazovat.

Vložení prodejního formuláře do stránek Webnode

1. Zkopírujte si HTML kód prodjeního formuláře (viz sekce výše).

2. Přihlaste se do svého editoru Webnode.

3. Vyberte svůj web a stránku, do níž chcete prodejní formulář vložit.

4. Vyberte místo a pomocí ikonky + přidejte obsah typu HTML:

5. Vložte HTML kód prodejního formuláře:

6. Stiskněte OK a stránku publikujte.

Vložení prodejního formuláře do Wordpress webu

1. Zkopírujte si HTML kód prodjeního formuláře (viz sekce Vložení prodejního formuláře do zdrojového kódu webové stránky). 

2. Přihlaste se do administrace svých wordpressových stránek.

3. Vyberte stránku, kam chcete formulář vložit, a klikněte na tlačítko Upravit.

4. Klikněte na tlačítko + vložit element a vyhledejte HTML:

5. Vložte prvek HTML do svých stránek a umístěte jej na požadované místo na stránce, kde chcete, aby se FAPI prodejní formulář zobrazoval.

6. Do elementu vložte zkopírovaný HTML kód z bodu 1:

7. Uložte a publikujte stránku.