Import plateb Česká spořitelna

V tomto článku si popíšeme, jak nastavit import pro váš účet v České spořitelně.

Před nastavením doporučujeme seznámit se s návodem Import plateb z banky.
Předpoklad pro použití tohoto propojení je přístup k internetovému bankovnictví České spořitelny.

Propojení s Českou spořitelnou

  1. Přihlaste se do účtu FAPI a přejděte do Nastavení > Způsoby platby > Nový import plateb. Zde vyberte banku Česká spořitelna a pokračujte kliknutím na tlačítko Propojit s Českou spořitelnou.
  2. Dostanete se na přihlašovací stránku České spořitelny, přihlaste se se svými údaji internetového
  3. V připadě použití aplikace George klíč, potvďte přihlášení.
  4. Po uspěšném přihlášení se dostanete na stránku s výběrem bankovních účtů, ke kterým má mít FAPI přístup. Vždy zvolte pouze ten účet, pro který chcete import plateb vytvořit zaškrtnutím políčka v sekci Přístupy k bankovním účtům. Přístup k účtu potvrďte tlačítkem "Potvrdit".
  5. FAPI se nyní propojí s vaším účem České spořitelny a dostane přístup k vašemu účtu. FAPI dostane přístup pouze ke čtení z vašeho účtu, nikoliv k provádění plateb. 
  6. V dalším kroku se již dostanete na stránku FAPI, kde budete moci vybrat bankovní účet pro který se mají platby stahovat. Zkontrolujte, zda se jedná o správný bankovní účet a pokud ano pokračujte dále stisknutím tlačítka Propojit účet.
  7. A máte hotovo. Nyní máte nastavený import plateb pro váš účet u České spořitelny. 

Prodloužení propojení

Propojení s Českou spořitlenou je platné 90 dní. Po 90 dnech, případně v předstihu dříve je potřeba propojení znovu obnovit. Tím se prodlouží platnost propojení na dalších 90 dní.

Kde najdu do kdy bude propojení s bankou platné?

Platnost propojení FAPI s bankou naleznete v úpravě importu plateb. Přejdětě do Nastavení > Způsoby platby - vyberte import plateb a klikněte na tlačítko "Upravit".

V úpravě importu jsou dvě zašedlá políčka, která se nedají upravovat. První pole je bankovní účet z kterého se platby importují.

Druhé pole je datum do kdy je propojení s bankou aktivní. Pokud bude toto datum v minulosti, nebude možné platby z vašeho účtu automaticky importovat. Propojení bude neplatné. 

Jak obnovit propojení s Českou spořitelnou

Přejdětě do Nastavení > Způsoby platby - vyberte import plateb, který chcete reautorizovat, klikněte na tlačítko upravit. V úpravě importu klikněte na tlačítko "Obnovit propojení s Českou spořitelnou".

Opět se dostanete na přihlašovací stránku České spořitelny. Opakujte postup podle kroků 2 a 3 výše.

Poté, co se úspěšně přihlásíte do účtu České spořitelny, se propojení ve FAPI automaticky prodlouží. 

Našli jste odpověď? Děkujeme za zpětnou vazbu. Vaši zpětnou vazbu se nepodařilo odeslat. Zkuste to prosím později.