Propojení s Mentortools

Videonávod k propojení najdete zde.

V aplikaci Mentortools otevřete nabídku Nastavení > poskytovatelé plateb.

Zde přepněte posuvník u řádku FAPI  doprava a klikněte na Generovat pověření. Zobrazí se dvě pole k vyplnění: login a API token.

Vraťte se do FAPI, do sekce Můj účet > API klíče. 

Zde klikněte na tlačítko NOVÝ API KLÍČ. Kliknutím na ZOBRAZIT si zobrazte a zkopírujte nyní zobrazený API klíč do schránky.

Vraťte se do Mentortools a vložte do pole č. 1 a pole č. 2 údaje vašeho FAPI účtu:

  • přihlašovací @ adresu (najdete ji ve FAPI v Můj účet > tabulka Fakturační údaje)
  • ve schránce zkopírovaný API klíč

Údaje po vložení uložte kliknutím na tlačítko ULOŽIT.

URL adresu z pole č. 3 budete potřebovat pro vložení skriptu do prodejního formuláře FAPI, do části 4 akce. URL adresa se nemění, pro všechny potřebné akce (zaplacení objednávky, storno objednávky) má stále stejný tvar.

Po dokončení tohoto nastavení se Mentortools z FAPI dozví o každé nově dokončené platbě. Nastavení prodejního formuláře už pak probíhá ve FAPI běžným způsobem.

Jak nastavit akci po zaplacení

Ve FAPI jděte do Prodej > Prodejní formuláře a na řádku konkrétního prodejního formuláře klikněte na Upravit (třetí tlačítko zprava).

V úpravách formuláře přejděte na krok 4 Akce.

V tabulce vespod stránky přidejte postupně dvě nové akce:

  • zakoupení položky
  • storno položky

Obě budou spouštět programový skript, který si zkopírujete z Mentortool z pravého krajního políčka v nastavení připojení k FAPI.

Pokud v prodejním formuláři prodáváte více než jednu položku, přidejte akce zaplacení a stornování položky pro každou jednotlivou položku, kterou chcete automatizovat přes Mentortools.

Posledním krokem správného propojení FAPI a Mentortools je přiřazení položky z FAPI ke konkrétnímu kurzu v Mentortools.

V Mentortools si najděte seznam kurzů. V něm klikněte na kurz, ke kterému jste ve FAPI udělali prodejní formulář, a otevřete si jeho nastavení. V nastavení plateb pak vyberte typ platby "Platené".

Pokud máte propojení správně nastaveno, tak Mentortools si načte z FAPI všechny produkty a mezi nimi si můžete přepínačem vypnout/zapnout který konkrétní kurz se k danému prodeji vztahuje.

Při zakoupení položky se odešlou přístupové údaje ke kurzu emailem, při stornu položky se přístup vypne.